image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Proszę Panie, aby płomienna i słodka moc Twojej miłości
wchłonęła mój umysł i oderwała go od wszystkiego,
co jest na ziemi,
żebym umarł z umiłowania miłości Twojej,
który umrzeć raczyłeś z umiłowania mojej miłości.

Ogłoszenia 6.09.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2020 r.

 

1. Dziś w I niedzielę miesiąca zamiast kazania po każdej Mszy będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pozostańmy na niej aby otrzymać Boże Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na nowy tydzień nauki, pracy i codziennych obowiązków.

 

2. Dziś doroczny odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wąwolnicy w 41. rocznicę koronacji figurki Matki Bożej Kębelskiej. Na uroczystości zaprasza kustosz Sanktuarium ks. dziekan Jerzy Ważny.

 

3. Wciąż zapraszamy do naszego Sanktuarium na codzienną, krótką adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpoczyna się o 17.00, nabożeństwo różańcowe o 17.30, a następnie o 18.00 jest Msza św. wieczorna. W soboty jest sprawowana w intencji próśb i podziękowań do Pani Kazimierskiej.

 

4. W liturgii nowego tygodnia będziemy przeżywać:

 

w poniedziałek – wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana.

we wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. U nas program mszy świąteczny czyli o 7.00, 8.30, 10.00

i 18.00. Po każdej mszy będzie poświęcenie ziarna siewnego i nasion,

w środę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki FZŚ w Polsce,

w sobotę – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, ustanowione po wielkim zwycięstwie króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w 1683 roku.

 

5. W zakrystii można zakupić prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę, a na krużgankach nabyć klasztorne specyfiki lecznicze, a więc zioła, nalewki, balsamy i miody oraz dewocjonalia i kalendarz franciszkański.

 

6. Orędownictwu Matki Bożej czczonej w naszym Sanktuarium Zwiastowania polecamy szczególnie Życie poczęte, a zwłaszcza zagrożone, Matki będące w stanie błogosławionym i wychowujące Potomstwo oraz małe Dzieci, nadto Dobroczyńców naszego klasztoru, Solenizantów i Jubilatów, a także Pielgrzymów i Turystów nawiedzających nasze Sanktuarium.